لوگوی شما برای کسب و کار شما مهم است زیرا مالکیت، کیفیت را نشان می‌دهد!

روی محصولات، کارت ویزیت، وب سایت، رسانه های اجتماعی و مهمتر از همه در ذهن مشتریان شما نقش بسته است.

لوگوی شما احتمالاً یکی از اولین تعاملاتی است که افراد با شرکت شما دارند و این فرصتی است که شما اولین تاثیگذاری را داشته باشید، به شما نشان دهد خدماتی با کیفیت ارائه می دهید و هدف خود را به صورت بصری بیان کنید.

هر نوع لوگویی را که انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که نکته مهم این است که به شخصیت شرکت خود وفادار بمانید. نوع لوگویی را انتخاب نکنید که با پیام برند شما در تضاد باشد. به یاد داشته باشید، شما در حال انتخاب مهمترین قسمت برای کل برند خود هستید.

 

 

چند سبک در طراحی لوگو داریم؟

 

سبکی متفاوت و سرگرم کننده از لوگوهای مبتنی بر فونت است. سازگاری‌های هوشمندانه‌ای بین یک فونت و نهادی که برای آن طراحی شده ساخته میشود . مزیت طراحی تایپ اختصاصی، خوانایی کامل نام لوگو است.

مونوگرام

اگر شرکتی با نام طولانی‌ دارید، اما می‌خواهید از یک لوگوی مبتنی بر تایپوگرافی استفاده کنید، یک لوگو با یک یا دوحرف، می‌تواند حسی هوشمندانه، منحصر به فرد به یک لوگو ببخشد. این نوع از لوگوها به قدری موفق هستند که اغلب حتی بدون اینکه نام واقعی و کامل کسب و کار را بدانیم در ذهنمان ماندگار می شود.

 

لوگو تصویری

یکی دیگر از راه های عالی برای استفاده از این نوع لوگو، انتقال یک ایده معنادار از طریق یک نماد است، جایی که کلمات نمی توانند آن را به اندازه کافی بیان کنند. لوگو تصویری لوگویی است که معنای نمادین آن کاهش یافته است.ساده سازی تصاویر و عناصر واقعی در این سبک باعث می شود مخاطبان شما آن را با برند شما مرتبط کنند.

 
لوگو ترکیبی
 
این یکی ترکیبی از انواع مختلف طراحی لوگو است. متن یا حروف را در کنار نمادها، اشکال انتزاعی،  یا ترکیبی بین یک مونوگرام و یک لوگوی انتزاعی ایجاد میشود. نکته مهم در مورد این نوع لوگو این است که وقتی مردم درباره شما شناخت پیدا کنند، انعطاف پذیری روی لوگو و استفاده از آن به روش های مختلف آسان تر می شود. در برخی شرایط، می توانید فقط از متن استفاده کنید. در برخی دیگر، فقط تصویر.

 

یک لوگو برای چند سال قدمت خواهد داشت؟

مانند همه چیزهای برندسازی و بازاریابی، هیچ قانون سختی در مورد طول عمر طراحی لوگو وجود ندارد. با این حال، اغلب متوجه می شوید که یک لوگوی خوب و حرفه ای باید حدود 10 سال برای شما دوام بیاورد. به خاطر داشته باشید که اگر لوگوی خود را حرفه ای طراحی کرده باشید، این موضوع صدق می کند

هزینه طراحی لوگو چقدر است؟

لوگو بخش مهمی از هویت هر برند است و اغلب اولین چیزی است که یک مشتری بالقوه می بیند و استفاده از لوگویی که از رقبا متمایز باشد بسیار مهم است. اما هزینه طراحی لوگو چقدر باید باشد؟

حقیقت این است که متغییرهای زیادی وجود دارد که تعیین میکند چقدر برای طراحی لوگو هزینه باید کرد.
طراحی لوگو در هیج کجای دنیا لیستی ندارد و این بستگی دارد، زیرا هر پروژه منحصر به فرد است از 500 هزار تومان میتواند شروع شود و تا ارقام بسیار بالا متفاوت باشد.
طراحان با کیفیتی در سایت ها وجود دارند که هزینه طراحی فریلنسرها بسیار پایین تر از آژانس های تبلیغاتی هستند که شما میتوانید نمونه کارهای آن هارا مشاهده کنید و اگر از پارامترهای مورد نظر شما در آنها وجود داشت میتوانید همکاری کنید.

فریلنسرها را بررسی کنید:

فریلنسر مبتدی
فریلنسر با تجربه
فریلنسر مشهور

مشخص است که هزینه طراحی هر کدام چقدر خواهد بود!

آژانس های تبلیغاتی
اینجا، جایی است که اکثر صاحبان مشاغل کوچک تا متوسط به دنبال طراحی لوگوی با کیفیت هستند پس در نتیجه هزینه طراحی لوگو بالاتر خواهد بود.
بودجه شما از بین نمیرود اگر در انتخاب آزانس تبلیغاتی به درستی تحقیق کرده باشید.
آژانس های تبلیغاتی، تحقیقات عمیق بازار و تجزیه و تحلیل رقبا را برای تعیین اینکه چگونه برند شما می تواند در بازار متمایز شود و تیم های خلاقی روی شما کار می کنند انجام می دهند.

آیا لوگو باعث فروش می شود؟
لوگوها باعث فروش نمی شوند، استراتژی ها باعث فروش می شوند.

3 روش اصلی وجود دارد که لوگوها بر فروش یک شرکت تأثیر می گذارند.

. آنها اولین تصور را از مشتریان بالقوه تقویت می کنند.
. لوگو، اعتماد و امنیت را به کمک رنگ را در مخاطبین ایجاد می کنند.
. لوگوها به برجسته شدن در میان سایر شرکت ها کمک می کنند.

 

لوگو مینیمال چیست؟

یک لوگوی مینیمالیستی تزئینات و رنگ های غیر ضروری را حذف می کند تا علامتی ایجاد کند که به اندازه یک طراحی پیچیده تأثیرگذار باشد، بلکه بیشتر.
لوگوهای مینیمالیستی ممکن است ساده باشند، اما ساده طراحی نشده اند. اگر به دنبال یک لوگوی تمیز و مدرن برای تازه کردن برند خود هستید، می توانید از اصول طراحی مینیمالیستی الهام بگیرید.به طور کلی، هرچه جزئیات طرح شما کمتر باشد، مخاطبان شما سریعتر آن را تشخیص و به خاطر خواهند سپرد.

لوگو و هویت بصری چیست؟

طراحی لوگو و برند در قلب ایجاد هویت بصری است. لوگو مهمترین نماد برای یک برند است و بسیاری از انتخاب های گرافیکی، رنگ و تایپوگرافی هویت بصری آینده را نشان می دهد. این دسته همچنین شامل موارد شناسایی مانند کارت‌های ویزیت، سربرگ‌ها و آواتارهای اجتماعی/تصاویر جلد می‌شود، که در آن هدف اساساً تشخیص نام تجاری است.
هویت بصری تمام اطلاعات تصویری و گرافیکی است که نشان می دهد یک برند چه کسی است و آن را از بقیه متمایز می کند.

 

 

لوگوهای آماده و پیش فرض چیست؟

لوگوی برند شما از هر نظر، چهره کسب‌وکار شما خواهد بود. اما این چهره باید چیزی بیش از جذابیت ظاهری داشته باشد و نقش لوگو در هویت برند هم غیرقابل‌انکار است. با تصور اینکه با انتخاب لوگوهای آماده بجای کمک گرفتن از طراح، در هزینه ها صرفه جویی شده است سخت در اشتباه هستید.
لوگوهایی که توسط ربات ها ساخته می شوند یا از قبل طراحی شده اند فاقد ارزش و اعتبار برای یک برند هستند و صرفا یک سمپلی از یک حرف یا تصویر را به شما ارائه می دهد که کمترین ارتباط را به برند شما نخواهد داشت. برندسازی روی این لوگوها، موفق نخواهند بود

چه اصولی در طراحی لوگو باید رعایت شوند؟
اصول کلیدی طراحی لوگو

1- سادگی
2- اصالت
3- منطق بودن با فعالیت برند
4- مقیاس پذیری
5- تعادل و نسبت
6- مختص زمان خاصی نباشد.

لوگو شخصی چیست؟
برندسازی شخصی، همانطور که از اصطلاح نشان می دهد، همه چیز در مورد خود شما و شخصیت شما است که به یک برند تبدیل شده است.هنگامی که برند خود را می سازید، داشتن یک لوگوی شخصی بسیار مهم است که بتوانید از آن برای جنبه های مختلف برند خود، از کارت ویزیت گرفته تا کانال های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

تفاوت بین لوگوی شرکت و لوگوی شخصی در این است که لوگوی شخصی باید عناصری از شخصیت شما نیز داشته باشد و نماینده کار شما باشد. یک لوگوی شخصی باید به یاد ماندنی باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد. همچنین می‌تواند شامل نام وب‌سایت، محصول، نام تجاری یا نام شخصی شما باشد.