شما در یک تور گروهی هستید. البته دوربین خود را برای گرفتن عکس همراه خود دارید. در یک نقطه دید پیاده می شوید، انگور به بهترین نقطه حرکت می کند.

کمی دورتر در نقطه ای دیگر، مردی را می بینید که ایستاده است.

در مقابل او دوربینی روی سه پایه و قمقمه قرار دارد. به نظر می رسد ساعت های زیادی اینجا بوده است. احتمالاً زمانی که شما در حال صرف صبحانه بودید، طلوع خورشید را از روی این مناظر شگفت انگیز دیدید. می توان گفت که او یک عکاس است.

وقتی در اتوبوس ناپدید می شوید، عکاس هنوز آنجاست. انگار با طبیعت یکی شده می دانید که عکس های او باورنکردنی خواهد بود. چون وقت داره تجربه. چون او یک عکاس است. 

یه جورایی به مرد عکاس حسادت میکنی این کار اوست. ایستادن در اینجا در طبیعت با خورشید بر چهره اش. در حالی که تعطیلات شما هفته آینده به پایان می رسد و ساعت 8 صبح به دفتر باز می گردید، او مکان دیدنی دیگری را کشف خواهد کرد.

او می داند که زیباترین طلوع خورشید در کل کشور کجاست. جایی که او بیشترین حیوانات را می بیند. هنگامی که نور در زیباترین حالت خود بر این مکان است.

او در میان زیبایی های طبیعت کار می کند و آن را به تصویر می کشد. چون کارش همینه

عکس منظره از اسکاتلند

چرا تعداد کمی از آنها این کار را انجام می دهند؟

چون کار فوق العاده سختی است. 

اکثر عکاسان در آتلیه های عکاسی در شهر کار می کنند. فقط 2٪ عکاسان منظره در طبیعت وحشی هستند که توسط طبیعت خیره کننده احاطه شده اند. 

اما افرادی هستند که به هر حال موفق شده اند. 

ما خوشحالیم که تعلق داریم. و ما نکاتی را برای شما داریم. انبوهی از نکات برای عکاسی شما. با هر نکته گام بزرگی به رویای عکس های نفس گیر خود نزدیک می شوید.

و شاید ترک شغل و تبدیل شدن به یک عکاس منظره هدف شما نباشد. شاید هدف شما این باشد که از اتوبوس پیاده شوید و یک عکس واقعا عالی بگیرید که بتوانید آن را در اتاق نشیمن خود آویزان کنید تا آن سفر را به شما یادآوری کند.

سپس این نکات فقط برای شما مناسب است.

نکته اضافی از قبل: فقط خواندن بی فایده است. باید پیاده سازی کنید. یک نکته پس از دیگری. عکاس حرفه ای عکس های عالی نمی گیرد چون یک عکاس است. او یک عکاس است زیرا عکس های فوق العاده ای می گیرد.

برای خودت چای درست کن، وقت بگذار و برویم.

70 نکته عکاسی در دنیای واقعی که عکاسی شما را برای همیشه بهبود می بخشد

1. عکاسی

شما با مطالعه عکاسی را یاد نمی گیرید. یوتیوب مقایسه تست ها خرید تجهیزات شما فقط با عکس گرفتن عکاسی را یاد می گیرید. برو بیرون و عکس بگیر هر چند وقت یکبار و تا جایی که می توانید. هرگز اجازه ندهید «وقت ندارم» اعمال شود.

ما هزاران عکس گرفتیم قبل از اینکه یکی خیره کننده باشد.

نکات عکاسی

2. جلوی درب ورودی عکس بگیرید

در سفر فقط عکس نگیرید. از آن دسته افرادی نباشید که برای سفری که در خانه گرد و غبار جمع می کند، تجهیزات عکاسی گران قیمت می خرند. منتظر سفر بعدی خود نباشید. همیشه در خانه عکاسی کنید . همیشه مراقب انگیزه ها باشید.

3. از همه جا عکس بگیرید

عادت کنید دوربینتان را همه جا با خود ببرید. فرصت را از دست ندهید همچنین از چیزهایی که تمرکز شما نیستند عکس بگیرید. مناطق جدید را کشف کنید. خارج از چارچوب فکر کنید.

4. چیزهای جدید را امتحان کنید

به چیزهایی که از قبل می‌دانید پایبند نباشید. تکنیک های جدید را امتحان کنید. کار با نور مصنوعی عکاسی ماکرو عکاسی مهمانی همچنین آنچه را که شما را هیجان زده نمی کند، امتحان کنید. از آن چیز خوبی بسازید. هر عکس متفکرانه شما را به جلوتر می برد.

5. نگران تجهیزات خود نباشید

افکاری مانند “فقط اگر این دوربین/لنز/فیلتر را داشتم…” را فراموش کنید. مهم نیست چه تجهیزاتی دارید. برای یادگیری رانندگی نیازی به لامبورگینی ندارید. فقط رانندگی کن!

6. مراقب عکس های خود باشید

همین امروز عکاسی برای هارد دیسک را متوقف کنید. شوت برای یک گل. عکس های خود را آویزان کنید هدیه پرتره به عزیزان. عکس های منظره را به عنوان کارت پستال ارسال کنید. عکس پرتره حیوانات برای پناهگاه حیوانات. از عکس های خود استفاده کنید!

7. عکس های خود را مرتب کنید

عکس های خود را سازماندهی کنید موارد بد را حذف کنید. شما 100 پوشه از عکس های مزخرف از روزهای اولیه خود را نمی خواهید. 5 یا 10 درصد بالا را حفظ کنید. حداکثر. با آن سازگار باشید. بعد از هر جلسه عکس مرتب کنید.

8. خودتان را جدی بگیرید

این فکر را که نمی توانید عکس بگیرید را کنار بگذارید. بگو عکس میگیری به عنوان “عکاس” یا “عکاس” شناخته شوید. اگر خودت را باور نداشته باشی، چه کسی دیگر این را باور خواهد کرد؟ عکس های شما بد هستند؟ با نکته 1 ادامه دهید. 

9. به عکس های دیگر نگاه کنید

این یکی از مهمترین نکات است. از این به بعد عکس های دیگر را با دقت نگاه کنید. هر وقت یکی رو دیدی آن را تجزیه و تحلیل کنید آیا آن را دوست دارید؟ آیا عکس خوبی است چرا؟ چرا که نه؟ عکاس چه کاری را خوب یا بد انجام داده است؟ چگونه بهتر است

10. بت داشته باشید

عکاسان مورد علاقه خود را پیدا کنید. چه در یک گالری هنری و چه در اینستاگرام. ببینید با کدام عکس ها صحبت می کنند و به شما الهام می بخشند. کتاب مصور بخرید یا به نمایشگاه بروید. نکته 9 را هرگز فراموش نکنید. چه چیزی در مورد این عکس ها خوب است؟

11. کپی کنید

بله شما آن را درست خواندید. لازم نیست چرخ را دوباره اختراع کنید. عکس های عالی را کپی کنید ایده های عالی را دوباره خلق کنید. مس خاموش. نکاتی را دریافت کنید و آنها را اجرا کنید. شما به هر حال سبک خود را توسعه خواهید داد.

12. مراقب انجمن های عکس/گروه های فیس بوک باشید

برخی از گروه ها سم هستند. مواظب باش. نکات همیشه منطقی نیستند. بسیاری از گروه‌های فیس‌بوک و سایر جوامع مکان مناسبی برای شما نیستند، اگر در مورد پیشرفت عکاسی خود جدی هستید. وقتی شک دارید، از آنها دوری کنید.

13. فقط ناامید نشوید

آنها به شما خواهند گفت که عکس شما بد است. فوق العاده است. دلیل آن را پیدا کنید و یکی بهتر بسازید. فقط متوقف نشو همیشه فکر کن، اما به خودت شک نکن. انتقاد را بپذیرید و ادامه دهید.

14. به دیگران گوش دهید

بدترین منتقدان شما افراد نزدیک شما هستند. آنها همیشه خواهند گفت که عکس های شما عالی هستند. از افراد دیگر بپرسید از عکاسان موفق بپرسید. اما آماده باشید: آنها حقیقت را بی امان به شما می گویند. نکات آنها را اجرا کنید. ضمنا شما هم میتونید از ما بپرسید!

15. به حرف دیگران گوش ندهید

نکته 14. اما چرخش نگیرید. تصور نکنید که هر یک از منتقدان شما عکاس یا معلم خوبی هستند. هرگز سعی نکنید همه را راضی کنید یا برای دیگران عکس بگیرید.

نکات عکاسی

16. دوربین خود را از روی قلب بشناسید

با دانستن دوربین و تنظیمات خود هیچ راه دوری ندارید راحت باش. دفترچه راهنما را بخوانید. تعامل زمان نوردهی، دیافراگم و ISO را بیاموزید. امکان دیگری وجود ندارد

17. روی تجهیزات سرمایه گذاری نکنید، روی دانش سرمایه گذاری کنید

تجهیزات بیشتری نخرید، مربیگری یا کارگاهی رزرو نکنید، کتاب نخرید یا حتی به یک سفر عکاسی نروید . به شما پیشنهاد می شود با تجهیزات بیشتر عکس های بهتری بگیرید. اینجوری نیست در عوض دانش عکس خود را گسترش دهید.

18. وقتی هوا بد است بیشتر عکس بگیرید

آیا قبلاً این را درونی کرده اید که همیشه عکس می گیرید؟ اجازه ندهید آب و هوای بد شما را نیز متوقف کند. در اینجا می توانید جنبه های کاملاً جدیدی از عکاسی را کشف کنید. بر هوای بد مسلط شوید!

19. رویاهای خود را محقق کنید

فهرستی از چیزها، مکان ها یا موقعیت هایی که دوست دارید روزی از آنها عکس بگیرید تهیه کنید. یکی از آنها را کوتاه مدت بسازید و آن را محقق کنید. احساس باورنکردنی خواهد داشت!

20. دنیا را تماشا کنید

تلفن همراه خود را فراموش کنید. وقتی بیرون هستید، به دنیا نگاه کنید. در اطراف شما انگیزه ای در هر جزئیات وجود دارد. پیداش کن. یاد بگیرید مثل یک کودک زیبایی های دنیا را دوباره کشف کنید. کنجکاو و مراقب باشید.

نکات عکاسی

21. در تکنولوژی گم نشوید

برای عکس گرفتن به دوربین نیاز دارید. خودشه. استادان قدیمی دیگر چیزی نداشتند. در فکر فیلترها، لوازم جانبی و زنگ ها و سوت ها گم نشوید. دوربینتان را هر چقدر هم که قدیمی باشد بردارید و عکس بگیرید.

22. قوانین را بیاموزید

قوانین نوردهی و ترکیب را بیاموزید . آنها را واقعا خوب مطالعه کنید. وقتی عکسی کم نور یا بیش از حد نوردهی می شود، بیشتر بخوانید. بدانید بخش سه جانبه و طلایی چیست. رنگ های مکمل را بشناسید

23. قوانین را زیر پا بگذارید

قوانین را بشکنید اما فقط بعد از اینکه آنها را بشناسید و آنها را به کار ببرید! قطعا برعکس نیست! عکسی با قوانین عمدا شکسته هیجان انگیز است. یک عکس با قوانین نادیده گرفته شده شما را به عنوان یک مبتدی در معرض دید قرار می دهد.

24. اگر می خواهید اشتباه طراحی کنید، اشتباه طراحی کنید

صدها عکس را به درستی در معرض دید قرار دهید. یاد بگیرند که چگونه. و سپس هر طور که دوست دارید در معرض دید قرار دهید. شما می توانید سبک خود را توسعه دهید. دسته ای از عکس های ما به اشتباه در معرض دید قرار گرفته اند. عمدا. به طوری که آنها کار می کنند.

عکس گرفتن در هوای بد

25. تعداد کمی از عکس های خود را نشان دهید

شما نمی خواهید برای هارد دیسک عکاسی کنید، بنابراین حتی شروع نکنید. عکس های خود را نشان دهید اما فقط یک انتخاب کوچک. مردم را خسته نکنید فقط بهترین 5 عکس از یک سفر را نشان دهید. این 1% برتر شماست. کم نشان دادن، خوب نشان دادن.

26. بهترین عکس های خود را شناسایی کنید

نکته ۲۵ از شما می‌خواهد که ۱٪ بهترین عکس‌هایتان را بشناسید. این شاید سخت ترین چیز باشد. به طور مداوم تنها 1% از عکس های خود را به عنوان “1% برتر” شناسایی کنید. پوشه اضافی خود را برای آن درست کنید. آنها را ویرایش کنید و با افتخار نشان دهید. فقط این.

27. از عکس های مزخرف ناراحت نباشید

75 درصد از تمام عکس‌هایی که من و جان هنوز می‌گیریم، چیز خاصی نیستند. و فقط 5 یا 10 درصد آنقدر خوب هستند که ما آنها را نشان می دهیم. اگه 100 تا عکس گرفتی و یکی دوتاش خوب بود راضی باش. این یک بازده خوب است. نکته 26 را به خاطر بسپارید. 1% خوب کافی است .

28. عکس های مزخرف را تجزیه و تحلیل کنید

هرگز این مرحله را نادیده نگیرید. به عکس های بد خود نگاه کنید و دلیل بد بودن آنها را دریابید. آنهایی که واقعاً بد هستند. و تقریباً اما نه کاملاً خوب. نقاط ضعف خود را بیابید و آگاهانه روی آنها کار کنید.

29. برای هر عکس وقت بگذارید

بزرگترین اشتباه در عکاسی انجام آن به صورت گذرا است. آگاهانه برای هر عکس وقت بگذارید. آگاهانه و متفکرانه طراحی کنید، آنچه را که یاد گرفته اید به کار ببرید، صبر کنید. به اشتباهات عکس های مزخرف خود فکر کنید و به خاطر داشته باشید که دوباره آنها را نگیرید.

30. عجله نکنید

آشکارا با شریک یا همراه خود صحبت کنید که می خواهید در عکاسی بهتر شوید و برای انجام این کار به زمان نیاز دارید. بهتر است 1×10 دقیقه برای یک عکس صرف کنید تا 10x. قدردان صبر همراهتان باشید. قدردانی خود را نشان دهید.

31. یک دوست عکس پیدا کنید

عکاسی ما تنها پس از عکاسی با هم رونق گرفت. اگر از نوع گرگ های تنها نیستید، کسی را پیدا کنید که با او عکس بگیرید. ترجیحاً کسی که بهتر از شما عکس می گیرد. الهام بگیرید!

32. در ساعات کم مصرف روز عکس بگیرید

اگر هوا ابری نیست، فقط صبح یا عصر که آفتاب کم است عکس بگیرید. عکس‌هایی که در زمان‌های دیگر گرفته شده‌اند به احتمال زیاد شانسی برای 1% برتر شما ندارند. از تفاوت بین آفتاب عصر و ظهر آگاه شوید.

33. استاد نور شوید

نور عنصر اصلی عکس‌های عالی است و یکی از سخت‌ترین موارد تسلط بر آن است. نور را بشناسید. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، در دفتر، بیرون یا خانه: به نور چند بار در روز توجه آگاهانه داشته باشید: از کجا می آید، گرم است یا سرد، پراکنده یا مستقیم؟ چه روحیه ای ایجاد می کند؟

نکات عکس نور

34. هنگام عکس گرفتن نور را تشخیص دهید

نکته 33 را هر روز دنبال کنید. سپس نور را در هر عکسی که می گیرید تشخیص دهید. خورشید کجاست آیا سایه ها سخت هستند؟ آیا ابرها نور ملایمی ارائه می دهند؟ آیا نور خورشید گرم به نظر می رسد؟ لازم نیست هنوز در استفاده از نور استاد باشید. اما یاد بگیرید که آن را از ابتدا ببینید.

35. مشکلات خود را شناسایی کنید

عادت کنید به طور خاص نقاط ضعف عکس های مزخرف خود را نام ببرید. «عکس‌های من خیلی تاریک می‌شوند» کاملاً خوب است. «وقتی عکس‌برداری خلاف نور عکس‌های من خیلی تاریک می‌شوند» خیلی بهتر است. می توانید این مشکل را جستجو کنید. “نور مناسب برای نور پس زمینه” را بپرسید یا گوگل کنید و خطا را حذف کنید.

36. همین امروز عکاسی را در حالت RAW شروع کنید

مهم نیست که از قبل می‌توانید کاری با آن انجام دهید: از امروز، حداقل در حالت RAW عکس‌های بیشتری بگیرید . اگر بعداً تبدیل به یک ویرایشگر اصلی عکس شوید، از اینکه عکس‌های قدیمی ۱٪ برتر خود را در حالت RAW دارید از خودتان تشکر خواهید کرد. برای من با عکس بالون هوای گرم از بالا همینطور بود.

ویرایش عکس قبل از بعد

37. پردازش سیستماتیک تصویر را یاد بگیرید

از فصل بزرگ ویرایش تصویر دوری نکنید. با یک سیستم یاد بگیرید. اگر بتوانید احتمالاً آن را دوست خواهید داشت. تصاویر شما با جهان بهبود خواهد یافت. ما در اینجا سیستم خود را به روشی بسیار آسان و قابل درک به شما نشان می دهیم .

38. ابزارهای ویرایش رایگان را فراموش کنید

می‌توانید سال‌ها برنامه‌های ویرایش رایگان را سرهم کنید و سپس با ناامیدی به یک برنامه پولی تغییر دهید یا فوراً سرمایه‌گذاری کنید. ای کاش متفاوت بود، اما برنامه های خوب هزینه دارد. ما لایت روم داریم . لومینار ارزان تر و خوب است.

39. با ویرایش تصویر مشغول باشید

اولین نتایج شما به شما انگیزه نمی دهد. اما حتما با ما همراه باشید. ویرایش عکس یک ماراتن است نه دوی سرعت. اگر به طور جدی و بارها و بارها با آن برخورد کنید، به آن مسلط خواهید شد و تصاویر شما غول پیکر خواهند بود.

40. شما را ستایش کنید

هرازگاهی به عکس هایی که سال ها پیش گرفته اید نگاه کنید. به پیشرفت خود و آنچه به دست آورده اید افتخار کنید. هرگز از عکس های قدیمی خود خجالت نکشید. تو را به راه انداختند بدون عکس های مزخرف شما تا این حد نمی رسید.

41. اگر می خواهید منتشر کنید، منتشر کنید

اگر می خواهید 1% برتر خود را به مردم نشان دهید این کار را انجام دهید. در مسابقات یا نمایشگاه های کوچک شرکت کنید، عکس ها را برای روزنامه های محلی ارسال کنید، آنها را به عنوان عکس خواننده به مجلات ارسال کنید. در مورد تبلیغات به روز باشید و آنجا باشید.

42. از آنچه شما را تحت تأثیر قرار می دهد عکس بگیرید

چه چیزی تو را در قلبت به حرکت در می آورد؟ برای چی میسوزی جرات عکس گرفتن از این موضوع را داشته باشید. دنبالش بگرد. فقط عکاسی از گل ها را متوقف کنید و جرأت کنید سوژه های جدی تری بگیرید.

43. متفاوت عکس بگیرید

در یک نقطه عطف معروف، هدف بگیرید که امروز عکسی متفاوت از هر کس دیگری در اینجا قبل از شما بگیرید. عکس های خلاقانه و جدید بگیرید. عمداً غیرعادی باشید. هیجان انگیز باشد

44. به دیگران انگیزه دهید

با عکس های خود مغرور نباشید، بلکه دیگران را نیز برای عکس گرفتن تشویق کنید. شاید از این طریق دوست عکس خود را پیدا کنید (نکته 31). خود را مبادله کنید، منبع الهام باشید .

45. همیشه باتری و کارت حافظه کافی داشته باشید

همیشه یک باتری و یک کارت حافظه بیشتر از مقدار مورد نیاز همراه خود داشته باشید. هیچ چیز بدتر از این نیست که ساعت 4 صبح از یک کوه بدوید و در بالای آن متوجه شوید که باتری شما به دلیل سرما روح خود را از دست داده است.

46. ​​افق را از مرکز خارج کنید و آن را صاف کنید

افق واقعیت مستقیم است. مطمئن شوید که او همین کار را در عکس های شما انجام می دهد. اگر به یک طرف شیب داشت، آن را در پس پردازش صاف کنید (2 کلیک در لایت روم!). همچنین آن را در وسط تصویر قرار ندهید. این خسته کننده است.

47. خسته نباشید

با عکس های خود غافلگیر کنید جرات امتحان برش های خارق العاده را داشته باشید. یک پانورامای عمودی یا یک مربع فوراً چشم‌نواز است. جرات می کنی به عنوان یک عکاس، شما یک هنرمند هستید. می توانید منحرف شوید و تلاش کنید.

دریاچه لوموند اسکاتلند

48. ترفندهایی برای عمق بخشیدن به عکس ها بیاموزید

مراقب عکس های منظره صاف و بدون عمق باشید. آنها همیشه خیلی خسته کننده به نظر می رسند. یاد بگیرید که چگونه از پیش زمینه، خطوط و نور برای عمق بخشیدن به عکس های خود استفاده کنید. ما در اینجا به شما نشان خواهیم داد: دیگر خبری از عکس های منظره خسته کننده نیست.

49. تندی در هندی وجود دارد

مطمئن شوید که عکس‌هایتان در نگاه اول واضح هستند و سپس روی چیزهای مهم‌تر تمرکز کنید. یک عکس خوب با حداکثر وضوح مشخص نمی شود، بلکه این واقعیت است که احساسات را در بیننده ایجاد می کند. فتیشیست های داغ را نادیده بگیرید. 

50. اجازه دهید موضوع شما روی شما کار کند

آگاهانه وقت بگذارید تا بفهمید چه چیزی در مورد سوژه شما را تحت تأثیر قرار می دهد. چه چیزی آن را برای شما زیبا، جالب، خاص می کند؟ این جنبه ها را با عکاسی خود ثبت کنید.

51. کاهش دهید

تقریباً همه عکس‌های سطح ابتدایی با کمتری روی آن‌ها بهتر به نظر می‌رسند. عکس های خود را کم کنید در صورت امکان، آن را فقط به یک عنصر (یا، بسیار دشوارتر: یک داستان) کاهش دهید. هر چیز دیگری را ببند، پنهان کن، قطع کن.

52. پس زمینه را نیز کاهش دهید

مطمئن شوید که چیزی در عکس شما وجود ندارد – اصلاً هیچ چیز! – ایجاد مزاحمت در پس زمینه این کار را با پرسپکتیو، با انتظار، یا با محو کردن پس‌زمینه انجام دهید. روتوش باید آخرین راه حل باشد.

53. بی رحمانه حذف کنید

اگر بیش از 2 ثانیه به این فکر می کنید که آیا یک عکس خوب است، احتمالاً اینطور نیست. عکس هایی که بلافاصله شما را متقاعد نمی کنند پاک کنید. این به بچه های خوب فضا و توجه بیشتری می دهد.

54. عکس های بیشتری بگیرید

چندین عکس از یک سوژه بگیرید. هنگامی که یک موتیف خوب پیدا کردید، 20 بار به روشی بسیار مشابه از آن عکس بگیرید. هر بار پرسپکتیو، ترکیب، برش و غیره را کمی تغییر دهید. کدام عکس بهترین است؟ چرا؟ عکس های بهتری می گیرید و بیشتر یاد می گیرید.

فقط یک چیز را از این عکس ها حفظ کنید: بهترین ها.

55. لنز خود را تمیز نگه دارید

هر از چند گاهی لنز جلویی خود را تمیز کنید (مثلا با قلم لنز Hama ). در غیر این صورت، به‌سرعت افکت‌ها یا رگه‌های زشتی روی عکس‌های خود خواهید داشت، مخصوصاً هنگام عکس‌برداری در برابر نور. دوربین خود را نیز نگهداری و تمیز کنید . آنها را از گرد و غبار، ماسه و رطوبت دور نگه دارید.

56. نزدیک تر شوید

این نکته در مورد مناظر و گربه های بزرگ صدق نمی کند. در غیر این صورت، با نزدیک شدن به سوژه خود، پرسپکتیو را آزمایش کنید. عکس‌های افراد یا حیوانات خانگی شدیدتر، عکس‌های اشیا، گیاهان یا ساختمان‌ها هیجان‌انگیزتر به نظر می‌رسند. 

57. کمتر حمل کنید

وسایلت رو کم کن به جای 7 لنز و 8 فیلتر، آگاهانه روی یک لنز تصمیم بگیرید. شاید حتی برای یک فاصله کانونی ثابت . زمان کمتری را برای تعویض و اصلاح تجهیزات و زمان بیشتری را صرف عکاسی کنید.

58. در سطح چشم عکس بگیرید

عکاس ها همیشه دراز می کشند، اینطور نیست؟ شما هم از این به بعد از حیوانات (حتی کوچک!)، افراد دیگر و کودکان در سطح چشم آنها عکس بگیرید. این عکس ها شدید، واقعی، نزدیک و شخصی به نظر می رسند. راحت نشو عکس های عالی بگیرید

قورباغه دارت سمی قرمز
همیشه در سطح چشم از جمله حیوانات کوچک عکس بگیرید. این باعث می‌شود که تصویر بسیار شدیدتر و نزدیک‌تر از عکس‌برداری از بالا به نظر برسد

59. یک گزارش عکس بگیرید

شروع به عکاسی از داستان کنید. گزارشی از رویداد در مهمانی بعدی عکس بگیرید. به همه نکات توجه کنید نزدیک شدن در میانه عمل باشید. نقوش را بیابید و احساسات را ضبط کنید. تکان نخور! شوت هیجان انگیز. خلاقانه عکس بگیرید به عنوان یک عارضه جانبی، شما عکس های جالبی از خانواده خود دارید.

60. به مسئله زاویه باز مسلط شوید

مشکل زاویه باز تضمین می کند که مناظر باشکوه در عکس ها خسته کننده و مسطح به نظر می رسند. دلایل این را بدانید و آگاهانه به مشکل برخورد کنید. مقاله مرتبط به شما کمک خواهد کرد.

61. عکس های خود را برش دهید

از برش دادن عکس های خود در مرحله پس از پردازش نترسید. اگر یک قطعه را در بالا یا پایین برش دهید، بسیاری از عکس‌ها بهتر به نظر می‌رسند. این یک ترفند فوق العاده ساده، اما فوق العاده موثر است که به ندرت هیچ مبتدی از آن استفاده می کند.

62. مکان مناسب را جستجو کنید – و آن را تغییر دهید

وقت خود را صرف پیدا کردن مکان مناسب برای عکس خود کنید (اغلب واضح ترین مکان نیست!). اما برای همیشه اینجا نمانید، بلکه متحرک باشید، هر از گاهی مکان خود را تغییر دهید. سعی کنید در اطراف. همیشه یک عکس نگیرید.

63. داستان بگویید

عکس های واقعا خوب داستان می گویند. نویسنده درونی خود را کشف کنید و با عکس های خود داستان بنویسید که بیننده را تحت تاثیر قرار دهد. در یک پرتره این می تواند یک حالت چهره خاص باشد، در یک عکس منظره می تواند خانه ای بر روی صخره ای در وسط ناکجاآباد باشد. اما جرات گزارش دادن را هم داشته باشید.

64. نقوش خسته کننده صحنه

هیچ بهانه ای احمقانه تر از “چیزی برای عکاسی وجود نداشت” وجود ندارد. یک عکاس خوب مطلقاً هر سوژه ای را به عکسی تبدیل می کند که بیننده را به وجد می آورد. آن را تمرین کنید یک موتیف خسته کننده پیدا کنید (کتری ما در اینجا توجه من را جلب می کند) و از آن به روشی هیجان انگیز عکس بگیرید. با پرسپکتیو، لایه ها، نور، سایه کار کنید. سوژه را پادشاه کن.

65. عکس های خود را تمام کنید

عکس های مورد علاقه خود را به یک تکه کاغذ در معرض دید که در دست دارید تبدیل کنید. فقط عکسی که آن را به «دنیا» تبدیل کند، یعنی خارج از صفحه، یک عکس تمام شده است. اجازه ندهید عکس‌هایتان فقط یک واحد ذخیره‌سازی دیجیتال باشند، به آنها جان ببخشید. در زمان تولید انبوه دیجیتال، نگه داشتن عکس تمام شده خود در دست به یک لحظه خاص و نادر تبدیل می شود.

66. عکس های خود را در یک آزمایشگاه مناسب در معرض دید قرار دهید

عکس های خود را به چاپگر فوری داروخانه نکشید، بلکه آنها را در یک آزمایشگاه خوب در معرض دید قرار دهید. که گران نیست. ما از چاپ های فنی Saal-Digital استفاده می کنیم. کیفیت در دنیا متفاوت است و شما پرینت پیکسلی دریافت نمی کنید، اما نوردهی واقعی را روی کاغذ عکس عالی دریافت می کنید.

67. با چاپ های هنری زیبا بپردازید

عکس های مورد علاقه خود را به آثار هنری تبدیل کنید. چند عکس را روی کاغذ FineArt با کیفیت بالا (به عنوان مثال از Hahnemühle) چاپ کنید. از اثرات آن لذت ببرید و به آنچه خلق کرده اید افتخار کنید.

68. با افراد همفکر ملاقات کنید

شریک زندگی و دوستان شما تمایلی به عکس گرفتن ندارند، اما شما از بیرون رفتن به تنهایی خسته شده اید؟ افراد دیگر را پیدا کنید! به دنبال پیاده روی عکس در شهر خود، برای باشگاه های عکس و انجمن ها باشید. در کلاس یا کارگاه شرکت کنید. اتصال!

69. هرگز خلاقیت را نکشید

خلاقیت خود را حفظ کنید، این مهم ترین منبع شماست. در صحبت های فنی یا فشار گم نشوید. آزاد باشید، الهام بگیرید. بامزه باش عکس های احمقانه بگیرید عمداً عکس های خیلی بدی بگیرید. برو به موزه. به طبیعت. خواندن کتاب . اطراف خود را با خلاقیت احاطه کنید.

70. شادی داشته باشید

وقتی شک دارید، فکر دیگران را در مورد عکس‌های شما قدردانی کنید. به این فکر کنید که چرا عکاسی را شروع کردید: زیرا از آن لذت بردید. برای شما عکس بگیرم بگذارید دوربین شما دوست شما باشد. او را از طریق ماجراجویی در انتهای جهان، و همچنین از طریق جلسات سرگرم‌کننده و کم‌کلید در خانه همراه کنید . کاری را که می خواهید انجام دهید. چی تو رو خوشحال میکنه. از چیزی که قلب شما را لمس می کند عکس بگیرید. از چیزی که 30 سال دیگر همچنان چشمان شما را درخشان می کند، عکس بگیرید. این عکس از نظر فنی کامل و خوش استایل با لایک های زیاد نخواهد بود. اما عکسی که قلب شما را متاثر می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *